raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

Interneto auditorija

Svarstote, ar galite naudoti svetainėje pateiktą turinį savo žurnalistiniame darbe? Taip, jei laikysitės žemiau pateiktų sąlygų. Svetainėje publikuojami tekstai yra informacijos šaltinis, kurį paruošėme jums.

Nusprendę cituoti mūsų naujienas įsitikinkite, kad apie tai mums pranešėte ir nurodėte informacijos šaltinį.

Jei žadate publikuoti eksperto komentarą arba eksperto straipsnio fragmentus, nepamirškite nurodyti citatos autoriaus.

Jei tam tikrą tekstą publikuojate savo svetainėje, prašome pridėti nuorodą į www.gemius.lt, o jei informaciją pateikiate spaudoje – pridėkite prierašą, kad duomenų šaltinis yra „Gemius“. Jei tekstą ketinate skelbti socialinėse medijose, nurodykite straipsnio pavadinimą ar įžangą ir pridėkite nuorodą į originalų tekstą.

Tokios pat taisyklės galioja ir mūsų infografikams, tačiau turėkite omenyje, kad šioje svetainėje pateiktos nuotraukos negali būti publikuojamos kitur.

  • Internete naršančių vartotojų skaičių ir susijusias tendencijas kelerių metų perspektyvoje
  • Internautų profilį tam tikros tematikos arba kategorijos svetainėse
  • Populiariausias svetaines
  • Tam tikros svetainės pasiekiamumą ir pasirinkto profilio lankytojų skaičius joje (vaikai, jaunimas, miesto arba kaimo gyventojai, tam tikro išsilavinimo ir pajamų žmonės)
  • Nišines svetaines, kurios savo kategorijoje yra lankomiausios
  • Tarp tam tikro profilio lankytojų (mamų, pensininkų, apsipirkimo internete entuziastų) populiariausias svetaines

 

Pavyzdžiai:

  • Skelbiu.lt yra populiariausia skelbimų svetainė Lietuvoje, kurioje lankosi 39% šalies internautų (2015 m. balandis).

  • 22 valandos ir 31 minutė – tiek laiko per mėnesį praleidžia vidutinis Latvijos internautas naršantis asmeniniu kompiuteriu (2014 m. gruodis).

  • Čekijos interneto vartotojas per mėnesį vidutiniškai naršo 25 valandas – didžioji šio laiko dalis skiriama bendravimui pažinčių svetainėse ir socialiniuose tinkluose (2013 m. rugpjūtis).

Interneto tyrimas, kurį atlieka „Gemius“ („gemiusAudience“)

Jei jums reikia eksperto komentaro iliustruojančio pateiktus duomenis — kreipkitės, mes esame tam, kad padėtume!

Gali nutikti taip, kad, dėl nepakankamos tam tikrų kategorijų respondentų imties, „Gemius“ negalės pateikti Jūsų pageidaujamų duomenų. Tokiu atveju, pasiūlysime rinktis platesnes grupes. Pavyzdžiui, kai nepakanka duomenų apie 7-14 m. respondentus, galime pateikti informaciją apie 7-24 m. internautus.

Lietuvoje tiriame 7-74 m. interneto auditoriją, tačiau yra šalių, kurios vaikų į tyrimą neįtraukia. Tokiu atveju galime pateikti vyresnės nei 15 m. auditorijos duomenis.

Tyrimas neapima visų interneto svetainių. Lietuvoje matuojamos svetainės, kurios pareiškė norą būti įtrauktos į tyrimą (savarankiškai arba per reklamos tinklus). Tyrimo dalyvių sąrašas pasiekiamas www.audience.lt svetainėje.

Kreipkitės į mus jei jums reikia pagalbos rengdami medžiagą apie interneto rinką ar norite pasikonsultuoti, kokiu būdu šie duomenys turėtų būti pateikti.

lorem lorem lorem