raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2015-09-11 09:24

„Windows 7“ išlieka lydere

Internautų simpatijos „Windows 7“ neblėsta – šia operacine sistema jie naudojasi dažniausiai. „Gemius“ atlikta analizė atskleidžia, kurios operacinės sistemos yra populiariausios dvylikoje Centrinės ir Rytų Europos šalių.

Neseniai „Microsoft“ išleido oficialią „Windows 10“ versiją. Šia proga „Gemius“ pasidomėjo, kurios operacinės sistemos dažniausiai įdiegtos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Čekijos, Kroatijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ukrainos ir Vengrijos internautų kompiuteriuose. Buvo analizuojami 2015 m. liepos duomenys, kurie remiasi vietiniu interneto srautu pasirinktoje šalyje.

„Windows 7“ populiariausia Rytuose

 

Paaiškėjo, kad „Windows 7“ yra lyderė visose tiriamose valstybėse. Didžiausio populiarumo ji sulaukė Ukrainoje (63%), Baltarusijoje (56%) ir Rusijoje (54%). Lietuvoje šiai „Windows“ versijai tenka 46% viso interneto srauto – tai yra mažiausiai iš visų Baltijos šalių.

„Windows“ konkuruoja su „Android“ ir „iOS“

 

Analizė atskleidžia, kad visose rinkose, išskyrus Rusiją ir Ukrainą, žymi srauto dalis tenka įvairioms „Android“ operacinių sistemų versijoms. Lietuva (23%) kartu su Slovakija (23%) ir Kroatija (34%) yra tarp šalių, kuriose ši operacinė sistema naudojama dažniausiai. Kroatija taip pat yra vienintelė šalis, kurioje tarp populiariausiųjų patenka „iOS“ (9%).

Vis dėlto šalia „Windows 7“ daugumoje šalių atsiduria ir kiti „Microsoft“ produktai – „Windows 8.1“ bei „Windows XP“. Taigi panašu, kad kol kas „Windows“ nesiruošia užleisti geriausių pozicijų Centrinės ir Rytų Europos regione.

Populiariausios operacinės sistemos Centrinės ir Rytų Europos šalyse

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

infografikas

Sektorius

Technologijos

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį