raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2015-07-27 13:05

Lietuvos portalų video turinį žiūri pusė milijono internautų

Lietuvos portalų video turinį žiūri pusė milijono internautų

Naujienos Lietuvos internautus traukia labiausiai – tai patvirtina pirmieji portalo delfi.lt vaizdo turinio auditorijos matavimų rezultatai „gemiusStreamAudience“ tyrime. Prie tyrimo prisijungus didžiausiam šalies portalui, bendras video ir audio turinio vartotojų skaičius išaugo 40% — iki 542 008.

Peržiūrų/ perklausų skaičius didėjo 10% ir siekė 4 589 104. Vis dėlto internautai joms skyrė beveik dvigubai mažiau laiko nei gegužę – vidutiniškai 2 val. 5 min. vienam žiūrovui per mėnesį. Didelę įtaką šiam pokyčiui turėjo auditorija, kuri pradėta matuoti prie tyrimo prisijungus delfi.lt.

Vienam delfi.lt video rubrikų žiūrovui per mėnesį teko 16 min. peržiūrų laiko, kai lnkgo.alfa.lt lankytojas tam skyrė 54 min., o tv3play.lt — 2 val. 16 min.

Skirtingi portalai — skirtinga auditorija

 

Tyrimas rodo, kad internautų, kurie žiūrėjo video visuose matuojamuose portaluose ir klausėsi radijo powerhitradio.lt, buvo tik 0,12%. Interneto vartotojų, kurie domisi tik vienos konkrečios svetainės turiniu, dalis svyruoja tarp 45% ir 69%, priklausomai nuo portalo.

Vaizdo ir garso turinio auditorijos persidengimas svetainėse.  Šaltinis: „Gemius“, „gemiusStreamAudience“, 2015-06.

Žvelgiant tik į video svetainių statistiką, matome, kad visuose portaluose laidas arba reportažus žiūrėjo 17 tūkstančių internautų. Tai sudaro 5% delfi.lt video rubrikų auditorijos, 9% tv3play.lt žiūrovų ir 11% lnkgo.alfa.lt turinio vartotojų.

Kaip pasiskirsto auditorija pagal sociodemografines charakteristikas?

 

Vyrai didžiąją auditorijos dalį sudaro svetainėse powerhitradio.lt (62%) ir delfi.lt (60%). Moterys linkusios žiūrėti tv3play.lt (56%), o portale lnkgo.alfa.lt moteriška auditorija sudaro apie pusę lankytojų (51%).

Daugumoje multimedijos svetainių 15-24 m. amžiaus grupė yra didžiausia: powerhitradio.lt (51%), tv3play.lt (39%), lnkgo.alfa.lt (25%). Iš konteksto išsiskiria delfi.lt, kurioje gausiausią amžiaus grupę sudaro 45-54 m. vartotojai (23%), o jaunimas yra viena mažiausių žiūrovų grupių (15%).

Penkių didžiųjų miestų gyventojai sudaro 61% visų multimedijos vartotojų. Visose svetainėse vilniečiai yra didžiausia auditorijos grupė: nuo 23% lnkgo.alfa.lt iki 33% delfi.lt. Rajoninių miestų ir kaimų gyventojai žymesnę žiūrovų dalį sudaro portale lnkgo.alfa.lt (25%).

Koks video turinys populiariausias?

 

Daugiausiai žiūrovų pritraukė delfi.lt rubrika „Nusikaltimai ir nelaimės“ (106 tūkst.). Pagal peržiūras pirmavo lnkgo.alfa.lt „Naujienos“ (389 tūkst.). Ilgiausiai žiūrėtas tv3play.lt serialas „Gyvenimo bangos“ (vienas vartotojas vidutiniškai žiūrėjo 4 val. 41 min. per mėnesį).

Žemiau pateikiamos daugiausiai žiūrovų kiekviename portale pritraukusios laidos arba rubrikos:

Daugiausiai žiūrovų kiekviename portale birželį pritraukusios laidos arba rubrikos ir jų peržiūrų skaičius (PC).

Apie „gemiusStreamAudience“ — tai tyrimas, kuris matuoja internete transliuojamo turinio (video, audio) auditoriją ir jos elgseną. Jame dalyvauja 7-74 m. Lietuvos gyventojai, užpildę elektroninį klausimyną. Tyrimas atliekamas kas mėnesį.

 

Informaciją parengė: 

Asta Smagurauskaitė, Viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistė asta.smagurauskaite@gemius.com

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

apžvalga

Sektorius

Tyrimai, Žiniasklaida

Šalis

Lietuva

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį