raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2017-03-10 07:10

2016 m. Lietuvos e-komercijos tyrimas

Tarptautinė interneto tyrimų ir konsultacijų įmonė “Gemius” atliko Lietuvos e-komercijos tyrimą apie vartotojų pirkimo įpročius ir populiariausias e-komercijos svetaines. Šiandien norime su Jumis pasidalinti keliomis tyrimo įžvalgomis:

• Tyrimo duomenys rodo, kad internetu nors kartą pirko 89 % Lietuvos interneto vartotojų, iš kurių 53% moterų ir 47% vyrų.

• Kas ketvirtas pirkėjas internetu yra susituokęs bei turi mažamečių vaikų.

• Kaip pagrindinės veiklos, kurias vartotojai atlieka internetu, yra: naujienų portalų skaitymas (84%), lankymasis socialiniuose tinkluose (77%) bei produktų/ paslaugų, kurias norėtų nusipirkti, ieškojimas (76%).

• Kaip pagrindinę priežastį, kas motyvuoja pirkti internetu, 73% vartotojų paminėjo tai, jog nereikia važiuoti į parduotuves, 69% džiaugiasi pristatymu į namus, 63% mano, jog kainos internetinėse parduotuvėse yra geresnės nei tradicinėse.

• 3 pagrindinės kliūtys, su kuriomis vartotojams teko susidurti perkant internetu: gautas produktas neatitiko lūkesčių (37%), pristatymas kainuoja per brangiai (34%), pristatymas truko per ilgai (32%).

• Kaip motyvaciją pirkti daugiau interneto vartotojai įvardino: žemesnes kainas lyginant su tradicinėmis parduotuvėmis (63%), mažesnes pristatymų kainas (52%) bei nuolaidų kodus (44%).

• 19% interneto vartotojų, kaip mėgstamiausią e-komercijos svetainę įvardino internetinę parduotuvę pigu.lt. Tarp mėgstamiausių svetainių taip pat atsidūrė senukai.lt (7%) ir varle.lt (7%).

• Net 65% perkančiųjų internetu mano, jog patogiausias būdas susimokėti už pirkinius/ paslaugas – bankinis pavedimas.

 

Raktažodis

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

analizė ir infografikas

Sektorius

Tyrimai

Šalis

Lietuva

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį