raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2022-06-27 11:12

gemiusAudience tyrimas atsinaujina!

gemiusAudience tyrimas atsinaujina!

gemiusAudience yra pirmaujantis interneto auditorijos tyrimas, vykdomas 18 Europos šalių. Jis pateikia interneto svetainių auditorijų socio-demografinius profilius ir išsamią informaciją apie naudojimąsi interneto svetainėmis. Šie duomenys yra svarbus žinių šaltinis, kuriuo priimant sprendimus remiasi interneto žiniasklaidos leidėjai, reklamos agentūros bei reklamos užsakovai.

Nuo 2005 metų, kuomet Lietuvoje pradėti vykdyti interneto auditorijos tyrimai, buvo dirbama su „gemiusExplorer“, specialia analitine programine įranga, leidžiančia analizuoti gemiusAudience tyrimų rezultatus (gem failus). Laikui bėgant  gemiusAudience tyrimas evoliucionavo, todėl   atsiradus  naujoms platformoms ,, didėjant duomenų kiekiui bei sudėtingėjam tyrimo metodologijai  ir , buvo nuspręsta esamą įrankį pakeisti nauju, online įrankiu kuris atveria  papildomas galimybes skaitmeninės žiniasklaidos rinkos dalyviams.

Šiuo metu esančią „Overnight“ metodologiją keičia „Constant Panel“, kurios pagrindinis privalumas – galimybė matyti kaip auga kiekvienos svetainės auditorija per pasirinktą laikotarpį (angl. reach building) bei analizuoti bet kokio pasirinkto laikotarpio iki 92 kalendorinių dienų (angl. custom period) agreguotus duomenis ir bendrą realių vartotojų skaičių su persidengimais tarp dienų ir platformų. Taip pat, bus galima analizuoti demografinius duomenis, stebėti pasiekiamumą ir apsilankymų dažnumą.

Nuo pirmosios matavimo dienos, liepos 1 d., pirmoji Baltijos šalyse, Lietuva pradės naudoti „E.gemius“ įrankį ir „Constant Panel“ metodologiją. „E.gemius“ - „online“ įrankis, kurio pagalba nebereikės siųstis duomenų į kompiuterį ir prie įrankio bus galima prisijungti iš bet kurio naudojamo įrenginio, o duomenų analizė taps patogesnė.

Kiti  svarbūs pasikeitimai yra realių vartotojų skaičiavimas mobiliosioms aplikacijoms remiantis papildomu advertising ID (AdID) indentifikatoriumi, bei „PRES“ algoritmo atnaujinimas, kuris atsakingas už teisingą populiacijos ir pasiekiamumo (angl. reach) apskaičiavimą visam tyrimui.

Perėjimas iš „Overnight“ metodologijos į „Constant Panel“ planuojamas šių metų liepos 1 dieną. Duomenys iki liepos 1 dienos bus pasiekiami „gemiusExplorer“ įrankyje ir https://rating.gemius.com. Oficialūs ir vieši duomenys nuo liepos 1 dienos bus pasiekiami liepos 4 dieną (pirmadienį) jau naujame e.gemius.com puslapyje (https://e.gemius.com/login).

Šiuo metu „Gemius“ dirba ties dar vienu svarbiu bei strateginiu metodologijos atnaujinimu – duomenų skaičiavimu be trečios šalies slapukų. Šis atnaujinimas šiuo metu yra paskutinėse testavimo stadijose

 

Raktažodis

Į iškarpinę> Spausdinti

Sektorius

Tyrimai

Šalis

Lietuva

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį