raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2018-10-26 12:25

Gemius pradės taikyti naują Facebook matavimo sprendimą

Nuo lapkričio mėnesio gemiusAudience duomenyse bus taikomas naujas metodologinis sprendimas Facebook Instant Articles srautui matuoti. Tuo pačiu bus atnaujinti balandžio – liepos mėnesių gemiusAudience duomenų failai.

Internetas – tai viena dinamiškiausių rinkų pasaulyje, kurios dalyviai privalo tobulėti ir mokytis ypač sparčiai. Siekiant eiti koja kojon su rinkos naujienomis ir toliau teikiant tiksliausius interneto auditorijos duomenis, Gemius nuolat stebi, reaguoja bei atnaujina technologines ir metodologines tyrimo dalis. Analizuojant gemiusAudience tyrimo duomenis, svetainėse, kurios naudoja Facebook Instant Articles funkciją (ši funkcija leidžia skaitytojams patogiau skaityti jų turinį socialiniame tinkle neįeinant į žiniasklaidos kanalo puslapį), pastebėtas žymus statistikos pokytis Realių Vartotojų (angl. Real Users) metrikoje.

Siekdami išsiaiškinti visas šių pokyčių aplinkybes, Gemius analitikai atliko išsamius testavimus iOS / Android operacinėse sistemose ir patvirtino, kad Facebook aplikacijos naršyklėje įrašyti slapukai skiriasi nuo tų, kuriuos įrašo Facebook Instant Articles. Tai reiškia, kad Facebook sukuria du skirtingus slapukus, kurie tarpusavyje nesidalina informacija, o to pasekoje svetainės lankomumo srauto analizės įrankiuose įvyksta slapukų dubliavimas.

Dėl šios priežasties buvo nuspręsta filtruoti (rugpjūčio 1 d.) visą Facebook Instant Articles srautą, o ankstesniems (nuo balandžio iki rugpjūčio mėn.) gemiusOvernight duomenims pritaikyti naują metodologinį sprendimą ir Facebook Instant Articles srautą traktuoti kaip „non-cookie“ (liet. „be slapukų“). Tai reiškia, kad vartotojų sugeneruotas puslapių peržiūrų srautas Facebook Instant Articles aplinkoje bus fiksuojamas ir įtraukiamas į tyrimo rezultatus, tačiau Realių Vartotojų skaičiavimui šie slapukai įtakos neturės.

Spalio 26 d. buvo atnaujinti ir paviešinti mėnesiniai gemiusAudience duomenų failai, o dieniniai ir savaitiniai duomenys bus paskelbti palaipsniui iki šių metų pabaigos.

Lapkričio mėnesį, šis metodologinis pokytis bus pritaikytas ir būsimuose gemiusAudience duomenų failuose.

Taip pat primename, kad visus atnaujintus gemiusAudience duomenis bus galima stebėti viešai visiems prieinamoje svetainėje https://rating.gemius.com/

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

įvykis

Sektorius

Tyrimai

Šalis

Lietuva

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį