raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2017-01-03 13:07

E-komercija Lenkijoje

Elektronika ir drabužiai – gruodžio mėnesį tai buvo pačios populiariausios internetinių parduotuvių prekių kategorijos Lenkijoje. Praėjusiais metais, 71% interneto vartotojų pirko internetinėse parduotuvėse, kai prieš penkis metus jų buvo 63%. 

 

Gemius pasidomėjo, kokio tipo prekės yra populiariausios tarp Lenkijos interneto vartotojų. Buvo analizuojami internetinių parduotuvių 2011-2015 metų gruodžio mėnesių duomenys.

„Internetinių parduotuvių populiarumo augimas yra tendencija kuri gali tik stiprėti. Vis daugiau ir daugiau žmonių išmėgina pirkimą internetu – pasitikėjimas apmokėjimo metodais auga, o pirkimas internetu tapo visiškai natūralus“,- sakė Gemius regiono vadovas Marek Molicki. „Internetinių parduotuvių svetainėse lankosi vis jaunesni pirkėjai, kurie dažnai turi prieigą prie ne grynųjų pinigų metodų, tokių kaip kreditinės kortelės. Vyresni interneto vartotojai taip pat vis atviriau žiūri į virtualų pirkimą. Be to, populiarėja m-komercija, nes vis dažniau pirkimas pradedamas viename įrenginyje ir užbaigiamas kitame.“

 

Elektronika – TOP prekių kategorija internete

 

Per paskutinius penkių metų gruodžio mėnesius, didžiausios sėkmės sulaukė internetu pardavinėjama buitinė technika, garso ir vaizdo įranga, elektronika, fotografijos įranga ir kompiuteriai. Per tiriamuosius mėnesius, šie prietaisai buvo peržiūrėti apie 33% interneto vartotojų. Taip pat populiarios internetinės drabužių parduotuvės (29%) ir universalinės parduotuvės (28,8%). Mažiausiai susidomėjimo sulaukė internetinės parduotuvės, prekiaujančios erotikos prekėmis (1,2%) bei gėlėmis (0,5%).

Auga susidomėjimas elektroninėmis kvepalų parduotuvėmis

 

Analizuojant, kas domino Lenkijos interneto vartotojus gruodžio mėnesiais, paaiškėjo, jog susidomėjimas universalinėmis parduotuvėmis, pardavinėjančiomis kvepalus bei kosmetiką pastaraisiais metais itin išaugo – 2011 m. gruodžio mėnesį šios kategorijos prekės buvo peržiūrėtos 4,1% Lenkijos interneto vartotojų, tačiau praėjus penkiems metams, jų peržiūros išaugo daugiau nei tris kartus ir dabar siekia 13,8%.

Mažėja domėjimasis knygomis, muzika bei filmais

 

Kalėdiniu 2011 m. laikotarpiu, knygų, muzikos bei filmų pirkimu internetinėse parduotuvėse domėjosi vienas iš keturių Lenkijos interneto vartotojų (26,1%), kai tuo tarpu praėjusiais metais šios kategorijos prekėmis domėjosi vienas iš penkių (22,6%). 2015m. Lenkijos internautai buvo mažiau linkę domėtis internetinėmis ginklų/ kariuomenės amunicijos prekėmis nei prieš penkis metus – 2011 m. gruodžio mėnesį šiomis prekėmis domėjosi 3,2%, o 2015 m. 2% interneto vartotojų.

„Toks pokytis, perkant muziką bei filmus internetu, atsirado dėl to, jog didžiąją dalį jų galima galima gauti kitaip. Vietoje to, jog būtų pardavinėjami DVD ar CD kompaktiniai diskai, dabar pirkėjams duodami prieigos kodai arba prenumeratos prie sukurtų muzikos takelių ar filmų. Taip pat keičiasi jaunosios kartos suvokimas apie dovanas – vaikai daugiau nesureikšmina dovanos kaip fizinio objekto. Prieiga prie internetinių žaidimų arba galimybė pirkti įvairius daiktelius savo internetinio žaidimo herojui jau suvokiama kaip tradicinė/ įprasta dovana, o kartais ši būna netgi dar labiau intriguojanti.“- sakė Kozminski universiteto internetinės rinkodaros doktorantūros studijų vadovas bei profesorius Grzegorz Mazurek.

Raktažodis

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

analizė ir infografikas

Sektorius

Prekyba

Šalis

Lenkija

Komentaras:

Marek Molicki

Regiono vadovas

Interneto industrijos ekspertas, turintis gilias žinias apie vadybą, e-rinkodarą, e-komerciją ir didžiuosius duomenis. Socialinių medijų ir naujųjų technologijų entuziastas, pranešėjas bei treneris, kuris itin vertina technologijų pažangą ir indėlį į žmonijos gerovę.

Kaip „Gemius“ regiono vadovas jis atsakingas už verslo strategijos vystymą įmonės padaliniuose visoje Europoje.

Rodyti visus su ekspertu susijusius straipsnius

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį