raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2014-06-11 08:45

Baltijos šalių interneto rinka: nedidelė, bet imli naujovėms

Baltijos šalių interneto rinka: nedidelė, bet imli naujovėms

Baltijos šalys yra vienas iš mažiausiai interneto vartotojų turinčių regionų Centrinėje ir Rytų Europoje, tačiau pagal interneto skvarbą Estija, Latvija ir Lietuva nusileidžia tik Čekijai. Faktas, kad bent trys iš keturių suaugusių Baltijos šalių gyventojų naudojasi internetu, lemia tai, jog regione sparčiai įsigali naujovės – internautai vis dažniau žiūri televiziją internete ir aktyviau naudojasi mobiliaisiais įrenginiais.

Šias tendencijas naujausioje „gemiusKnowledge” ataskaitoje aptaria rinkos ekspertai.

Interneto skvarba

Lietuvos interneto vartotojai, „Gemius” duomenimis, naršymui skiria vis daugiau laiko: palyginus 2012 m. ir 2013 m. gruodžio duomenis, matome, kad laikas, praleidžiamas internete, išaugo 21 minute. Taip pat didėjo ir įsitraukimas – atversta 27 puslapiais daugiau. Vis dėlto nuopelnai dėl augimo priklauso jauniausiems (7-24 m.) internautams, o vyresnio amžiaus lankytojų įsitraukimas mažėjo. Tokios tendencijos vyrauja ir kitose Baltijos šalyse: Estijoje ir Latvijoje, kuriose vyresni lankytojai sudaro didesnę auditorijos dalį, įsitraukimas ir internete praleidžiamas laikas mažėjo.

Pasak Maciej Milewski, „Gemius” verslo konsultanto, įsitraukimo mažėjimas atspindi tai, kad vartotojai vis dažniau naršymui renkasi mobiliuosius įrenginius: „Internete praleidžiamo laiko kritimas atspindi perėjimą prie mobiliųjų programėlių, kurių matavimas nebuvo įtrauktas į šią studiją”.

Lietuvoje mobiliųjų įrenginių naudojimas, pagal generuojamą srautą, išaugo nuo 1% 2012 m. iki 12% 2013 m. pabaigoje. Estijoje išmaniesiems įrenginiams 2013 m. teko 10% interneto srauto, o Latvijoje - 7%.

Internautų dėmesio centre: vietinei auditorijai skirtas vaizdo turinys

 

Populiarėja ne tik mobilieji įrenginiai, bet ir video turinys. „Lietuvoje ir Latvijoje sparčiai daugėja žiūrovų, kurie lankosi video turinio svetainėse TV3play.lt ir Tvplay.lv. Estijoje ir Latvijoje taip pat auga ukrainietiškos svetainės megogo.net lankomumas, taigi vaizdo turinys internete Baltijos šalių gyventojams asocijuojasi ne tik su „Youtube”,– teigia Gryta Balserytė, bendrovės „Gemius” regiono vadovė Lietuvai ir Latvijai.

Tokio pobūdžio svetainių populiarumą liudija tai, kad į vaizdo turinį orientuotos svetainės tv3play.lt ir lrt.lt pateko į labiausiai lankytojų skaičių auginusių svetainių dešimtuką.

Baltijos šalių gyventojų požiūrį į internetą taikliai apibūdina vienos iš sparčiausiai augančių Estijos svetainių postimees.ee reklamos direktorė Liis Ristal: „Internetas tapo viena iš pagrindinių žmogaus teisių ir žmonės nori naudotis visomis šios teisės formomis”.

Kaip atrodo Lietuvos interneto vartotojo portretas?

 

Lietuvoje didesnę internautų dalį sudaro moterys (53%). Aktyviausia ir gausiausia amžiaus grupė – 15-24 m. jaunimas (21%). Vis dėlto interneto vartotojai pagal amžių yra pasiskirtę pakankamai tolygiai: 25-34 m., 35-44 m. ir 45-54 m. internautai sudaro po 18% visų naršančiųjų.

Didžiausią dalį pagal gyvenamąją vietą sudaro vilniečiai (27%), šiek tiek mažiau yra rajonų centrų gyventojų (18%) ir kauniečių (17%).

Tai, kad Lietuvos gyventojai yra itin išsilavinę, atspindi faktas, jog daugiausiai – 25% internautų – turi aukštąjį išsilavinimą.

Daugiau informacijos ir ekspertų komentarų „gemiusKnowledge: Online Landscape. Baltics“ ataskaitoje.

Į iškarpinę> Spausdinti

Sektorius

Tyrimai

Komentaras:

Gryta Balserytė

Regiono vadovė Baltijos šalims

Gryta Balserytė žiniasklaidos ir reklamos versle dirba daugiau nei 10 metų. Nuo 2011 m. vadovauja interneto rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Gemius“ biurui Lietuvoje, nuo 2014 m. veiklos strategiją kuria Latvijos, o nuo 2015 m. ir Estijos „Gemius“ padaliniams.

Rodyti visus su ekspertu susijusius straipsnius

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį