raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2016-09-23 06:44

„Windows 10“ - vieneri

Operacinę sistemą „Windows 10“ dažniausiai renkasi Čekijos interneto vartotojai, rečiausiai šia sistema naudojamasi Baltarusijoje. „Gemius“ pasidomėjo, kaip per metus keitėsi „Windows 10“ populiarumas 18-oje Europos šalių.

 

Šią vasarą buvo pirmasis „Windows 10“ gimtadienis. Šia proga „Gemius“ pasidomėjo, kaip skiriasi internete sugeneruotų peržiūrų naudojant naujausią Microsoft sistemą procentas 18-oje Europos šalių. Lyginami 2015 m. ir 2016 m. liepos mėnesiai.

 

„Nedidelis puslapių peržiūrų kiekis iš „Windows 10“, neturėtų būti staigmena“,- sakė Gemius ekspertas Marek Molicki. „Mobilūs įrenginiai ryškiai išsiskiria– jų srautas nuolat auga ir kaikuriose šalyse jau viršija kompiuteriais kuriamą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tendencingai mažėjančius kompiuterių pardavimus. Tam įtakos turi ne tik išaugęs mobilųjų įrenginių populiarumas, bet ir revoliucinių pasikeitimų stoka kompiuteriuose, kurie motyvuotų žmones juos dažniau atnaujinti. O ir šie, kaip mes visi žinome, dažnai parduodami jau su įdiegta naujausia operacine sistema. Čia, deja, aš negaliu prognozuoti didelių pasikeitmų, bent jau šiuo metu“,- pridėjo Molicki.

„Pasak pranešimų spaudai, „Windows 10“ yra paskutinė operacinė sistema ir nuo šiol ji bus tik tobulinama ir papildoma“,- sakė Kozminski Universiteto Lenkijoje profesorius Dariusz Jemielniak. „Tai atrodo logiška, nes   rinkoje, per pastarąjį ketvirtį amžiaus, įvyko daug esminių pokyčių, todėl „Microsoft“ pasirinko strategiją, kuri leido „Windows 7“ ir „Windows 8“ vartotojams atsinaujinti operacinę sistemą į „Windows 10“ nemokamai. Atsižvelgiant į tai, „Windows 10“ populiarumo rezultatai nėra labai įspūdingi“,- pridėjo Jemielniak. 

Lyderiai Čekijoje

 

Atliekant analizę paaiškėjo, jog operacinė sistema „Windows 10“ populiariausia Čekijoje – 2016 m. liepos mėnesį, interneto puslapių peržiūros naudojant šią operacinę sistemą Čekijoje siekė 24,7 proc. (šaltinis: gemiusPrism). Antroje vietoje, pagal šios sistemos populiarumą - Estija (22,5 proc. peržiūrų), trečioje – Latvija (20,3 proc.). Ši sistema taip pat plačiai naudojama ir Slovėnijoje (18 proc.), Lenkijoje (16 proc.) bei Lietuvoje (16 proc.). 

Populiarumo nesulaukė Baltarusijoje

 

Baltarusijoje „Windows 10“ sistema naršymui internete naudojama rečiausiai (6,1 proc.). Taip pat ši retai naudojama: Makedonijoje (8,7 proc.), Turkijoje (9,2 proc.), Serbijoje (8,7proc.), Ukrainoje (9,2 proc.) bei Bosnijoje ir Hercegovinoje (9,7 proc.).

Pasak Kozminski Universisteto eksperto, santykinai žema „Windows 10“ skverbtis priklauso nuo dviejų veiksnių. „Pirma, žmonės yra tingūs ir todėl ignoruoja nuolatinius raginimus atnaujinti sistemą. Antra, „Windows“ prarado savo buvusią poziciją - jie po truputį nustojo būti akivaizdžiu pasirinkimu. Netgi ofiso darbuotojai dažnai renkasi „Apple“ produktus, nors ir yra brangesni, bet labiau pritakyti vartotojams, kuriems reikia lengvai valdomos sistemos. Tuo tarpu, Google produktai taip pat pagaliau pasiekė brandą nešiojamų kompiuterių rinkoje. Jeigu paaiškėtų, kad šis paskutinis veiksnys yra tendencija – tai „Microsoft“ kompanijai reikštų tik praleistą šansą ir aršią kovą dėl lyderiaujančių pozicijų rinkoje,- sake Jemielniak.

 

Analizė paremta vietinių svetainių srautu.

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

nuomonė

Sektorius

Technologijos

Komentaras:

Marek Molicki

Regiono vadovas

Interneto industrijos ekspertas, turintis gilias žinias apie vadybą, e-rinkodarą, e-komerciją ir didžiuosius duomenis. Socialinių medijų ir naujųjų technologijų entuziastas, pranešėjas bei treneris, kuris itin vertina technologijų pažangą ir indėlį į žmonijos gerovę.

Kaip „Gemius“ regiono vadovas jis atsakingas už verslo strategijos vystymą įmonės padaliniuose visoje Europoje.

Rodyti visus su ekspertu susijusius straipsnius

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį