raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2014-07-22 08:20

Telefonais ir planšetėmis naršo trečdalis Lietuvos gyventojų

Telefonais ir planšetėmis naršo trečdalis Lietuvos gyventojų

Liepos mėnesį Lietuvos rinkai pirmą kartą pristatytas interneto auditorijos tyrimas „gemiusAudience multiplatform“, nagrinėjantis telefonų ir planšečių statistiką. Tyrimo duomenimis, mobiliaisiais telefonais naršo 788 tūkstančiai realių vartotojų, o tai yra beveik kas trečias 7-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojas. Dar 285 tūkstančiai internautų naudojasi planšetiniais kompiuteriais.

„Susumavus šiuos skaičius gali pasirodyti, kad mobiliaisiais įrenginiais naršo daugiau nei milijonas šalies gyventojų, tačiau tokias išvadas daryti būtų per drąsu, nes dalis naršančių išmaniaisiais telefonais taip pat naršo ir planšetėmis“, – teigia Gryta Balserytė, „Gemius“ regiono vadovė Lietuvai ir Latvijai.

Mobiliųjų įrenginių auditoriją nagrinėjantis „gemiusAudience multiplatform“ tyrimas yra naujiena ne tik Lietuvoje – tuo pačiu metu šis tyrimas buvo pristatytas ir Latvijos rinkai, o kiek anksčiau analogiški duomenys buvo pateikti Danijoje.

„Tai, kad Lietuva ir Latvija kartu yra vienos iš pirmųjų „Gemius“ šalių, kuriose įgyvendintas „gemiusAudience multiplatform“ tyrimas, yra jų įvertinimas, parodantis, jog šios šalys yra laikomos vienomis iš regiono mobiliojo interneto lyderių. Tikime, kad naujieji duomenys bus puikus postūmis visai interneto media rinkai“,– tokiu Lietuvos pripažinimu džiaugiasi Gryta Balserytė.

Lietuvoje, kurioje 73% gyventojų naršo kompiuteriais, 31,5% mobiliaisiais telefonais, o dar 11,4 % planšetiniais kompiuteriais, internetas tampa ypatingai reikšminga terpe verslui.

Mobilieji įrenginiai įsitvirtina vis sparčiau

 

Asmeniniai kompiuteriai Lietuvoje yra populiariausia naršymui skirta priemonė ne tik pagal naudotojų skaičių, bet ir pagal jų įsitraukimą. Vienas kompiuteriu besinaudojantis žmogus birželį vidutiniškai peržiūrėjo 608 puslapius, kai telefono naudotojui vidutiniškai teko 266 atversti puslapiai, o planšetės – 216. Dar labiau šį skirtumą atspindi naršymui skiriamas laikas: vienas kompiuterio naudotojas per mėnesį tam vidutiniškai skyrė 10 valandų 30 minučių, telefonu naršantis internautas 3 valandas, o planšetės naudotojas – dvi su puse valandos.

Vis dėlto, mobilieji įrenginiai savo pozicijas stiprina itin sparčiai – 2014 m. sausį jiems tekusi srauto dalis buvo 12,8%, o birželio mėnesį siekė jau 18,6%.

„Daugybė tarptautinėse konferencijose dalyvaujančių interneto media rinkos specialistų prognozuoja, kad greitu metu vis mažiau naršysime asmeniniais kompiuteriais ir dažniau lenksime galvą į išmanųjį telefoną ar braukysime planšetės ekraną. Mobiliųjų įrenginių skaičius internete taip pat auga itin  sparčiai.  Tad labai džiaugiamės, kad su naujuoju „gemiusAudience multiplatform“ tyrimu iš arti galėsime stebėti  interneto persikėlimo į mažesnius ekranus procesą“,– teigia Gryta Balserytė.

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

straipsnis

Sektorius

Tyrimai

Šalis

Lietuva

Komentaras:

Gryta Balserytė

Regiono vadovė Baltijos šalims

Gryta Balserytė žiniasklaidos ir reklamos versle dirba daugiau nei 10 metų. Nuo 2011 m. vadovauja interneto rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Gemius“ biurui Lietuvoje, nuo 2014 m. veiklos strategiją kuria Latvijos, o nuo 2015 m. ir Estijos „Gemius“ padaliniams.

Rodyti visus su ekspertu susijusius straipsnius

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį