raktažodis

raktažodis

Interneto auditorija

Socialinė medija ir komunikacija internete

šalis

šalis

Baltijos šalys

Rytų Europa

Rusija

Turkija

Vakarų Europa

2014-08-13 07:43

Mobilieji įrenginiai ateina į internetą

Asmeninis kompiuteris, planšetė ar telefonas? Kokiais įrenginiais dažniausiai naršo lietuviai, latviai, danai ir turkai? Į šiuos klausimus atsako „Gemius“ tyrimo „gemiusAudience multiplatform“ duomenų analizė.

Mobiliųjų įrenginių paplitimas yra tiesiogiai susijęs su šalies ekonomine padėtimi, tačiau sparčiai besivystančios technologijos didina jų prieinamumą visame pasaulyje.

Danijoje daugiau nei 65% gyventojų naršo telefonais – 2014 m. birželį jų buvo beveik 3 milijonai. Beveik pusė (48%), tai yra 2,2 milijono, danų naršymui taip pat naudoja planšetes.

Lietuva ir Latvija šiuo atžvilgiu žengia koja kojon. Lietuvoje internetu telefone naudojasi beveik trečdalis (31%), o Latvijoje – 27% gyventojų. Tačiau planšetėmis naršančių internautų skaičiumi Latvija (15%) Lietuvą (11%) lenkia.

Kiek kitokia situacija yra Turkijoje. „IAB Turkey“ duomenimis, mobiliuoju telefonu interneto svetainėse lankosi kas dešimtas (12%), o planšete naršo vienas iš dvidešimties (6%) šalies gyventojų. Vis dėlto vertinant absoliučius skaičius, interneto mobiliuosiuose įrenginiuose naudotojų Turkija turi daugiau nei bet kuri kita paminėta šalis – 3,4 milijono.

„Kad ir kur pažvelgtume, matome, jog „multiplatform“ eros prognozės tampa realybe. Vienintelis klausimas – kaip greitai tai vyks”,– teigia Attila Weisz, „Gemius“ auditorijos tyrimų vadovas.

Naršymui skirtų įrenginių skvarba

Į iškarpinę> Spausdinti

Turinio tipas

analizė ir infografikas

Sektorius

Tyrimai

Komentaras:

Attila Weisz

Verslo plėtros vadovas auditorijos matavimams

Attila Weisz įgijo patirtį skaitmeninės žiniasklaidos ir integruotos rinkodaros srityse, žvelgdamas į jas agentūrų (Omnicom Media Group, OMD, phd), reklamdavių (The Coca-Cola Company) žiniasklaidos bei tyrimų ir konsultacijų įmonės (Gemius) akimis. Vietinius ir tarptautinius projektus EMEA regione jis vykdo nuo 2000-ųjų.

Holistinis Attilos požiūris paremtas pragmatišku mokymųsi ir dėmesiu detalėms. Išsilavinimą jis įgijo Vengrijos Eötvös Loránd universitete, kuriame mokėsi fizikos ir anglų kalbos.

Rodyti visus su ekspertu susijusius straipsnius

Norėtumėte apie tai sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis

Gaukite visas naujienas, nuomones ir gidus viename el. laiške!

Gaukite naujienlaiškį